OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

           "Deset sportovních příběhů“

                               

                                  logo-10pribehu               

        Máte-li zájem, změníme váš životní styl!

Dlouhodobý projekt ČAW, při kterém poznáte nový netradiční sport, užijete si spousty  zábavy a  hlavně se naladíte na zdravý životní styl!

"10 sportovních příběhů" nabízí široké spektrum volnočasových aktivit (sjezdové lyžování, běžecké lyžování, přechod na skialpech/sněžnicích s bivakem ve volné přírodě, cykloturistika, vodní turistika – kanoe, kajaky, rafty, paddleboardy, jachting, mořský kajaking, via ferrata, in-line bruslení, turistika). Projekt je určen široké veřejnosti bez rozdílu věku, pohlaví, úrovně pohybových dovedností a sportovní výkonnosti.

Řídíme se myšlenkou Pierra de Coubertina: „Není důležité vyhrát ale zúčastnit se.“ Nejedná se tedy o soutěž, ale o výzvu k pravidelnému pohybu, zdokonalení pohybových schopností, naučení se a osvojení nových dovedností, seznámení se s novými trendy aktivního trávení volného času. Kromě pravidelného pohybu projekt nabízí možnost setkávání se s novými přáteli a smysluplné využití volného času se stejnou ‚krevní skupinou“. Po vzoru starořeckého ideálu kalokagathia chceme dbát nejen na krásu těla podporováním zdravého životního stylu, ale také rozvoj ducha, proto je každá sportovní aktivita provázená příběhem z historie daného sportu. Projekt tak bude nejenom zábavou, ale i poznáním.

Naplánované příběhy:      více na webu www.10pribehu.cz

I.příběh: Lyžování s Franzem Klammerem

4.2. – 7.2. 2016

Maraton deseti sportovních příběhů zahájíme v rakouském lyžařském středisku Hochficht - vynikající lyžařské středisko v blízkosti hranic naší republiky. Příběh rakouského lyžařského „císaře“ si  prožije každý na vlastní kůži. Bývají zde vynikající sněhové podmínky, výborně upravené dlouhé a široké sjezdovky.                              

 

 


II.příběh: Lyžování na Plešivci v Krušných horách

26.2. – 28.2.2016

Dvoudenní lyžování v krušných horách pod vedením zkušených instruktorů. Vhodná akce pro nadšence a milovníky sjezdového lyžovaní a čertovských prkýnek. Pro děti bude připraven zábavný program – hry na lyžích.

Po lyžování návštěva termálních lázní Warmbad u Wolkensteinu, nebo lázní Jáchymov.

    


                                            

III.příběh: Skialpinismus s Janem Bucharem

25.3. – 27.3.2016

Víkendový přechod hřebenů krkonoš na skialpových lyžích a sněžnicích s možností bivaku ve volné přírodě pod vedením zkušených lektorů. Budete seznámeni se základními pravidly pohybu v horách, získáte základy vysokohorské turistiky, přežití v zimní přírodě.


                                            

IV.příběh: Voda pro zdraví

22. – 24. 4. 2016

Po stopách  Vincenze Priessnitze -  návštěva světoznámých lázní v Jeseníku

 


V.příběh: Po stopách blanických rytířů

  27.-29.5. 2016

Cyklovýlet z TOM Miličín na Blaník s výstupem na Blaník.

        


VI.příběh: Po stopách Josefa Rösslera Ořovského

25.6.2015

Jednodenní sjezd „svatojánských proudů“ od kapličky na Rovínku do Štěchovic na kánoích, raftech, kajaku nebo paddleboardu. Cestou zastávka v historické trampské osadě Na Ztracence.

 

 


  

VII .příběh: Po stopách Alfréda Jindry a Jana Ořovského

14.7. – 17.7.2016

Jachting a paddleboarding na Lipenské přehradě. Raft na Vltavě – sjezd nejkrásnějšího úseku Vltavy.

Třídenní kurz vodních sportů - jachting, mořský kajak nebo paddleboarding, doprovázený příběhem Jana Ořovského a Alfreda Jindry.

 


                                            

VIII.příběh: In-line brusle & longboardy s Gustavem Bubníkem

27.- 28.8.  2016

Víkendový pobyt v německé Mecce in-line bruslení na Lužických jezerech nebo Flemingu, kde je ten nejjemnější asfaltový povrch.

 


                                                     

IX.příběh: Ferratové lezení v Rakousku

22.-26.9.2016

Čtyřdenní zájezd k rakouskému jezeru Atter see se sportovním lezením na vybraných ferratách (Jištěné cesty) po stopách Waltera Bonattiho.

 

 


                                   

X.příběh: Po stopách Viléma Kurze

(varianta II. – Železná Ruda- Mnichov- Wellness c.Erding)

24.10. – 25.10.2015

Poslední příběh bude po stopách zakladatele Klubu turistů Viléma Kurze. Účastníci zažijí nevšední dobrodružství  v Brdských lesích (víkend s přespáním v lese, dobrodružný výlet pro partu i rodinu).

       


    

Soutěž

Zúčastníte li se alespoň 8 výletů a  můžete vyhrát elektrokolo.

To je vše?
Ještě máme vedlejší cíle. Třeba šíření olympijských idejí, prevence civilizačních chorob, podpora aktivního stárnutí, osvojení si pravidel zdravého životního stylu, návratu k přírodě a k pozitivnímu myšlení. 

Kde bude projekt realizovaný?
Každá toulka (jednotlivá etapa projektu) se odehraje na jiném místě. Navštívíme rakouské lyžařské středisko, Krušné hory, Krkonoše. Zavítáme na Karlštejn, sjedeme řeku Sázavu, „Svatojánské proudy“. Naše sportovní toulky nás také zavedou na Lipenskou přehradu, do italských Dolomit i na Lužická jezera. Putování zakončíme v Brdech. Více informací najdete na www.10pribehu.cz.

 

Těšíme se na vás.

Organizační tým ČAW