OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Perfektní skříňky pro wellness? Ocelový korpus a HPL dvířka

ADI Interiér - skříňky pro wellness

Šatní skříňky vyrobené z ocelové konstrukce a dvířek z HPL (High Pressure Laminate – vysokotlaký laminát) odolávají vodě, chemickým přípravkům i mechanickému oděru. Pro wellness, sauny nebo bazény jsou jako stvořené: a díky brněnské společnosti ADI interiér si je teď do své firmy může pořídit úplně každý.

 

Co je to HPL?

Vysokotlaký laminát je vynikající materiál na bázi laminátové pryskyřice, který se vyrábí lisováním kraftových papírů, dekorační fólie a krycí fólie za vysoké teploty a tlaku. Vysoká teplota (cca 150 °C) a tlak zajišťuje propečení a dokonalé spojení všech vrstev materiálu.

 

Zatímco vnitřní vrstva HPL je mechanicky odolná a nehořlavá, materiál na povrchu zůstává dokonale uzavřený, tvrdý a voděodolný. Takto upravený se pak hodí na výrobu nábytku nebo dekoračních obložení – a to i ve vlhkých prostorách.

 

Rozhodně si vysokotlaký laminát nepleťte s laminem. Lamino jsou slisované dřevotřískové desky s dekoračním papírem na povrchu. Na rozdíl od HPL, jehož hrany se po nařezání neupravují, musí se lamino po nařezání finálně dokončit ohraněním hranami ABS (Acrylonitrile butadiene styrene). Právě kvalita nalepení hrany je největší slabinou lamina, může tudy pronikat vlhkost a ta dřevotřísce nesvědčí, protože je nasákavým materiálem.

 

Výjimečné spojení oceli a HPL

Brněnská firma ADI interiér se rozhodla vytěžit z HPL absolutní maximum a vymyslela šatní skříňky s názvem PLUS, které v sobě kombinují sílu oceli se skvělými vlastnostmi vysokotlakého laminátu. Samotné ocelové korpusy ve standardu tl. 0,8 mm RAL 9006 pochází z brněnské dílny firmy Hormen CE.

 

Zatímco skříňky kompletně z HPL ve vlhkých prostorách „pracují“ a mění svůj tvar (což může způsobit např. špatné doléhání zámku), skříňky z ocelového korpusu a dvířek HPL jsou na tom lépe, „pracují“ minimálně a takový problém mívají spíše výjimečně. Jsou rovněž mnohem bezpečnější proti vniknutí zlodějů. Jde o ideální skloubení dvou různých materiálů – a maximální využití všech předností každého z nich.

 

Tyto šatní skříňky lze vyrobit prakticky v jakémkoliv designu, vybírat můžete z 26 odstínů korpusu a více než barevných 200 odstínů HPL ze vzorníků všech výrobců tohoto plošného materiálu. Využijete je v bazénech, saunách, posilovnách, tělocvičnách a dalších sportovištích. V ADI vám navíc udělají skříňky přesně na míru v jakkoliv atypických rozměrech.