OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Cíle 

Seznámit posluchače s pojmem alternativní medicína. V úzkém slova smyslu alternativní medicína v sobě zahrnuje všechny léčivé metody a prostředky (s nimi i jejich filosofii) z různých kultur a dob, které současná věda nemá plně vědecky podložené, ale jsou vyzkoušeny v praxi tisíců let. K nim vlivem všemožného využití techniky musíme přiřadit metody úplně nové nebo jen zmodernizované. Metody alternativní medicíny můžeme přibližně rozdělit do těchto kategorií podle způsobu léčby: chemické (fytoterapie, homeopatie a podobně), fyziologické a fyzické (masáže, akupunktura, bioenergie, cvičení a další), duchovní - psychické (relaxace, hypnóza, jóga a další). Výklad pojmu alternativní (z latinského jazyka) nám ukazuje charakter léčby a její postavení ve společnosti: nativní = jsoucí v přírodním stavu, alter = jiný, druhý. Tedy je to léčba vesměs přírodními prostředky v souladu s přírodou a jako nevědecká “laická” stojí významově až za “klasickou medicínou”. Od “klasické medicíny” se alternativní medicína hlavně liší tím, že hledá prvotní příčinu onemocnění, hledá všechny souvislosti mezi nemocemi a klade důraz na léčbu člověka jako celku a v souladu s přírodními zákony, které člověka ovlivňují. 

Během posledních let se po celém světě můžeme setkat se vzrůstajícím odklonem od oficiálních léčebných postupů moderní lékařské vědy. Je nutné studenty seznámit s tím proč tomu tak je a kde je nutné vyhledat odborníka na přírodní léčbu a kdy je nezbytné jít k lékaři.  

Metody výuky

Přednášky a ukázky alternativních technik a metod léčení a jejich využití v zařízeních zaměřených na wellness.