OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Cíle 

Cílem kurzu je seznámit studenty se základy oborů, s kterými se budou setkávat v jakékoli profesní oblasti zaměřené na wellness. Součástí modulu je také úvod do nauky o poraněních, což je každá porucha zdraví, která vznikne úrazem. Seznámíme studenty s příčinami úrazů, které v dnešní době hodnocení příčin smrti jsou na třetím místě. Budeme vyučovat jak úrazům předcházet a s plynulým přechodem do dalších oborů. Jsou to především ortopedické, protetické a lokomoční pomůcky, se kterými se pracovníci běžně setkávají u návštěvníků wellness zařízení. Studentům přiblížíme problematiku aplikace těchto pomůcek i o dalších podoborech, kterými jsou: ortotika, epitetika, kalceotika, adiuvatika a protetometrie. Základní zásady v používání těchto pomůcek a přístrojů.  

Student si umí poradit s výběrem pomůcky pro jakékoli postižení i na kterého specialistu se obrátit o pomoc při řešení ortopedické, lokokomoční nebo protetické pomůcky. 

Metody

Přednášky k obsahovým celkům, ukázky jednotlivých pomůcek a cíl jejich využití. 

Osnova  

-        Pomocné přístroje

-        Hole

-        Berle

-        Pojízdné rámy

-        Vozíky

-        Ortopedická obuv

-        Vložky do bot, definice, rozdělení

-        Drobné pomůcky pro ošetřování horních i dolních končetin.